تورم بالا و هزینه های زیاد زندگی باعث شده تا افراد برای مواردی حتی تعمیر خانه، دست به گرفتن وام بزنند. یکی از لازمه های دریافت وام، داشتن سند برای وام است. اما همه افراد سند مورد قبول بانک برای گرفتن وام را در اختیار ندارند. راهکار این مشکل اجاره سند برای وام است. در این مقاله به این موضوع اشاره می کنیم.

چرا اجاره سند برای وام لازم است؟

تورم بالا و هزینه های زیاد زندگی باعث شده است تا افراد برای مواردی حتی تعمیر خانه، دست به گرفتن وام بزنند. وام های مختلفی از سوی بانک های کشور صادر می شود که سود و زمان بازپرداخت آن ها با هم متفاوت است.
اما داشتن سند مورد قبول بانک، در توان همه افراد نیست. در این شرایط بهترین راه اجاره سند برای وام است.

گرو گذاشتن سند برای وام به چه علت انجام می شود؟

بانک ها برای اطمینان از بازپرداخت وام، مدارکی مانند: چک، فیش حقوقی، سند خانه یا زمین و خودرو و… از فرد متقاضی وام بانکی فوری طلب می کنند؛ بدین معنی که در ازای گرو گذاشتن این موارد، وام به متقاضی پرداخت می شود.
بانک ها، در صورت عدم بازپرداخت وام، اعتبارات دریافت شده از متقاضی را ضبط کرده و اصل مبلغ وام و سود آن را از اعتبارات برداشت می کنند.
اگر سند برای ضمانت وام گذاشته شود، بانک ها طبق قوانین املاک را ضبط و به مزایده می گذارند. پس از فروش اموال، و کسر اصل وام و سود آن، باقی مانده پول را به متقاضی وام باز می گردانند.

در ادامه شرایط سند ملکی برای وثیقه دریافت انواع وام بانکی را بررسی کرده ایم:

شرایط سند مسکونی برای وام (ملک)

• سند باید به نام فرد درخواست دهنده وام و یا از اقوام درجه یک او باشد.
• این نوع سند ، باید سند مسکونی برای وام باشد. سند زمین های کشاورزی و زمین های غیر مسکونی را نمی توان مورد استفاده قرار داد.
• سند های وقفی و یا املاکی که معارض دارند مورد قبول نیست.
• فروش ملک برای بانک باید آسان باشد.
• ملک وثیقه، نباید در طرح های توسعه شهری، حریم رودخانه و دریا، بزرگراه ها و طرح قطار زیرزمینی، قرار داشته باشد.
• سند برای وام در بانکی خاص، نباید در رهن بانک دیگر یا دادگاه باشد. تنها در صورتی می توان سند را در دو بانک، رهن گذاشت که مبلغ وام بسیار کمتر از ارزش سند در گرو بانک باشد.
• ملکی که وثیقه گذاشته می شود باید در همان شهری قرار داشته باشد که متقاضی وام در آن تقاضای وام می کند.

چرا گذاشتن سند برای وام دشوار است؟

موارد بالا، گرفتن وام برای مردم ایران را بسیار دشوار کرده است. سختی ارتباط با ضامن های معتبر بانکی و پیچیدگی فرایند دریافت وام، تنها بخشی از مشکلات دریافت وام است. ضمن این که بانک ها روز به روز قوانین سختگیرانه تری برای اعطای وام در نظر می گیرند.
برخی از مردم، سند مورد نیاز برای دریافت وام را از آشنایان و دوستان خود می گیرند که این روش نیز مشکلات خاص خود را دارد. با شرایط سخت و عدم ثبات اقتصادی، بسیاری حاضر به قرض دادن سند حتی به آشنایان خود نیز نیستند.
به جز نداشتن سند برای وام، مشکلات دیگری هم وجود دارد همانطور که گفته شد پس از رهن سند در بانک، محدودیت های فراوانی بر روی سند اعمال می شود که نمی توانید از سند یا ملک خود استفاده های دیگری کنید. برای مثال زمانی که لازم است که از چند وام استفاده کنید یا سند ملکی را برای وثایق دیگر قرار دهید، سند شما در گرو بانک بوده و قوانین آن دست و پای شما را می بندد.

پس چه می توان کرد آیا باید از دریافت وام منصرف شد؟

در این شرایط متقاضی وام می تواند حتی از کسانی که نمیشناسد سند برای وام بگیرد!
موسسه حقوقی راهیان عدالت این امکان را فراهم کرده است تا متقاضیانی که نمی توانند سند مورد قبول بانک ها را تهیه کنند، با اجاره سند برای وام از این موسسه، وام دریافت کنند.
به شما توصیه می کنیم با توجه به پیچیدگی قوانین مربوط به دریافت وام، با افراد خبره و با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اجاره سند برای وام با کارشناسان حقوقی ما در تماس باشید
موسسه حقوقی راهیان عدالت ۰۹۱۲۱۳۰۴۰۸۵

برچسب ها: اجاره سند برای وام دریافت وام سند برای وام وکیل وام

پیام بگذارید

به روزنامه ما بپیوندید!

خلاصه خبرهای ماهانه ما را با آخرین اخبار ، مقالات و منابع دریافت کنید

نگران نباشید ، ما اسپم ارسال نمی کنیم

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس کاملا رایگان