دعاوی ملکی به صورت کلی به 4 دسته تقسیم می شوند. وکالت تخصصی برای دادگاه های عمومی از اولین گروه دعاوی ملکی است. دومین گروه دعاوی ملکی نیز مربوط به دیوان عدالت اداری می باشد. بخش سوم مربوط به دادگاه های کیفری است و چهارمین بخش را به کمیسیون های اداری نسبت می دهند. وکیل ملکی تهران نیز وظیفه دارد در تمامی این دادگاه ها پرونده های ملکی را رسیدگی کنند.

وظیفه وکیل ملکی تهران

از وظایف مهم وکیل ملکی تهران، مشاوره های تخصصی در مورد انواع قراردادهای خرید و فروش و قراردادهای پیش فروش می باشد. ارائه این مشاوره ها از رایج ترین بخش های وظایف وکیل ملکی تهران است. تمامی قراردادهای مربوط به خرید و فروش ملک، لازم است پس از مشاوره با یک وکیل ملکی بسته شوند. در این صورت مشکلات رایجی که امروزه در دادگاه شاهد آن ها هستیم، کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

دعاوی ملکی و وکیل ملکی چیست؟

دعاوی ملکی در واقع بخشی از پرونده های ملکی و کیفری است که در صورت بروز هر نوع مشکل و کلاهبرداری در حوزه معاملات ملکی ایجاد می شود. حوزه فعالیت وکیل ملکی تهران مربوط به احقاق حق افراد در پرونده های ملکی است. مواردی مثل خلع ید و تصرف عنوانی مربوط به پرونده های حقوقی ملکی می باشد. مهم ترین وظیفه وکیل ملکی تهران رسیدگی به این نوع پرونده های پیچیده است.

وکیل ملکی تهران

تنظیم سند رسمی و رفع مزاحمت و حکم تخلیه ملک نیز از مهم ترین اعمالی است که یک وکیل ملکی وظیفه دارد در طی پرونده به آن ها رسیدگی کند. قوانین بسیار پیچیده ای در پرونده های ملکی وجود دارد که معمولا سبب می شود گره های کوری در پرونده های ملکی ایجاد شود. باز کردن این گره های کور از حیاتی ترین وظایف یک وکیل ملکی تهران و سایر شهرستان ها است.

وکیل ملکی تهران و سایر شهرستان ها

وکیل ملکی تهران و سایر شهرستان ها حوزه فعالیت گسترده ای دارد و پرونده های افراد ساکن در اطراف تهران را رسیدگی می کند. ممکن است پرونده های پیچیده ای از تمامی ایران به این وکلا عرضه شود که رسیدگی به آن ها از مهم ترین وظایف وکیل مطالبه سرقفلی است. رسیدگی به این مشکلات ارائه شده از مهم ترین وظایف این وکلا است.

وکیل دعاوی خلع ید

در صورتی که فردی ادعای مالکیت نسبت به منزل شما نموده است و در آن ساکن شده، تنها راه شما برای باز پس گیری منزلتان ارائه دعاوی خلع ید به دادگاه است. نکته مهم در این بخش شباهت زیاد دعاوی خلع ید و تصرف عدوانی است. ممکن است برخی از افراد این دو را با هم اشتباه بگیرند و نداند که باید از کدام مورد در شکایت خود استفاده کنند. در صورتی که در دادخواست شما مورد مناسبی قید نشده باشد، مشکلات شما برطرف نخواهد شد.

احتمال پیروزی پرونده شما نیز بسیار کاهش خواهد یافت. در گواهی تصرف عدوانی به طی کردن مراحل اداری و تشریفات خاصی نیازمند نمی باشد. این موضوع میتواند یک مزیت بزرگ نسبت به گواهی خلع ید باشد. در گواهی خلع ید باید مورد حتما اثبات شود و پس از آن امکان ارائه حکم تخلیه منزل وجود دارد. این برای افرادی که تقاضای تخلیه سریع منزل را دارند، مناسب نیست. به طور کلی دعاوی تصرف عدوانی زود بازده تر از دعاوی خلع ید است.

دعاوی تخلیه ملکی

وکیل ملکی تهران وظیفه دارد موارد مربوط به تخلیه ملکی را به صورت ویژه ای رسیدگی نماید. گواهی تخلیه منزل در پی دعاوی تصرف عدوانی و خلع ید، صادر می شود. از آن به عنوان تکمیل کننده مسیر این پرونده ها یاد می شود. صدور تخلیه منزل قابل اعتراض نیست و در هیچ دادگاه تجدید نظری امکان تغییر آن وجود ندارد. در این صورت افرادی که تقاضای رسیدگی سریع به این امور و تخلیه سریع منزل را دارند، به هدف خود خواهند رسید.

وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی سرقفلی

مقدار پولی که برای معاملات ملکی پرداخت می شود، سرقفلی نام دارد. در واقع مالکیت اصلی این ملک بر عهده فروشنده است و تنها منافع تجاری ملک یا مغازه به خریدار واگذار شده است. در این نوع معاملات امکان خطای بسیار زیادی وجود دارد که باید برای رسیدگی به آن ها به وکیل مراجعه شود. به همین علت بیشتر پرونده های تجاری موجود در دادگاه به این نوع معاملات مربوط می شود. از این جهت افراد در هنگام انجام این نوع معاملات باید دقت نظر بیشتری داشته باشند.

برچسب ها: وکیل حقوقی وکیل ملکی

پیام بگذارید

به روزنامه ما بپیوندید!

خلاصه خبرهای ماهانه ما را با آخرین اخبار ، مقالات و منابع دریافت کنید

نگران نباشید ، ما اسپم ارسال نمی کنیم

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس کاملا رایگان