بهترین وکیل پایه یک

از مهم ترین مزیت‌ های مشاوره با وکیل ، گرفتن حداقل اطلاعات اولیه در سریع ‌ترین زمان ممکن می باشد. در ادامه این مقاله به بهترین وکیل پایه یک می پردازیم.

اگر به دنبال وکیل حقوقی و وکیل کیفری هستید می توانید با مشاوران ما با شماره 09121304085 در تماس باشید .

بهترین وکیل پایه یک

تفاوت وکیل پایه یک و دو

مهم ترین تفاوت بهترین وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری در روش پذیرش آن‌ ها در آزمون های وکالت می باشد. کسی که موفق به قبولی در آزمون وکالت کانون وکلای ایران شود به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شود و وقتی که موفق به گرفتن پذیرش از سوی قوه قضائیه شود ، وکیل پایه دو دادگستری خواهد بود.

پذیرش از سوی قوه قضائیه مشکلات خاص خود را دارد ، ولی نسبت به آزمون کانون وکلای ایران ساده‌تر می باشد و به همین خاطر درجه اعتبار آن نیز نسبت به وکیل پایه یک دادگستری پایین‌ تر می باشد.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری می ‌تواند تمام دعاوی را بپذیرد و انجام دهد در حالی که حوزه فعالیت وکیل پایه دو دادگستری محدود می باشد.

انواع دادگاه کیفری

دادگاه کیفری یک : دادگاه کیفری همان دادگاه کیفری استان ها می باشد و در مرکز هر استانی با صلاح دید رئیس قوه قضاییه کشور در حیطه قضایی شهرهای استان برگزار می‌ شوند.

این دادگاه‌ ها عموما با یک رئیس و دو مستشار یا همان ۳ قاضی تشکیل می شوند که با حضور یک مستشار و یک رئیس نیز جلسه رسمیت پیدا می کند.

رای در این دادگاه بر اساس نظر اکثریت قضات اعلام می شود و نظر اقلیت نیز در پرونده ثبت و ضبط می شود. در این دادگاه‌ ها هر یک از طرفین دعوا حداکثر می توانند 3 وکیل را برای خود انتخاب کنند.

دادگاه کیفری دو : دادگاه‌ های جزء که در هر شهرستان می باشد به رسیدگی انوع شکایات می ‌پردازند و تحت عنوان دادگاه کیفری دو فعالیت دارند.

با حضور یک رئیس یا دادرس علی ‌البدل جسات دادگاه کیفری تشکیل می شود و در تمامی این جلسات دادستان ، معاون دادستان و یا یکی از دادیاران می‌ توانند حضور پیدا کنند و از صدور کیفرخواست برای اتهامات مطرح شده دفاع کنند. دادگاه کیفری دو تنها یک قاضی در آن فعالیت دارد و جلسات آن در حوزه‌ی قضایی هر شهرستان برگزار می شوند.

بهترین وکیل پایه یک

بهترین وکیل پایه یک

وکیل پایه یک باید تا حد لازم از ایجاد دعوای بی مورد و طرح شکایت بی اساس برای موکل خود جلوگیری نماید و تا آن جایی که امکان دارد به منظور روشن شدن موضوع جریان دادرسی تلاش خود را کند و دادرسی را در جهت پیدا کردن حکم منطبق بر آن موضوع حرکت دهد.

بهترین وکیل پایه یک به عنوان یک مشاوره حقوقی برای افراد عادی می تواند در تمامی مسائل مشاوره و راهنمایی دهد.  برای وکیل می‌ توان حد و مرزی را مشخص کرد که در چه زمینه‌ ای اجازه وکالت از طرف موکل را داشته باشد و در چه زمینه ‌ای خود شخص باید برای آن امر حضور داشته باشد.

بهترین وکیل پایه یک باید قبل از جلسه رسیدگی و قبل از دفاع از موکل خود به مطالعه پرونده و گفتگو با متهم پرونده بپردازد. سپس از موضوع اتهامات اطلاع کامل پیدا کند و با متهم آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند به نحو احسن از موکل خود دفاع کند.

یک وکیل حرفه ای و متخصص مانند یک پزشک به سبب ماهیت شغلی خود با واقعیت‌ ها و اسرار زیادی از سوی موکلین خود رو به رو است که باید اسرار مول خود را حفظ کند و تحت هیچ شرایطی آن ها را فاش نکند.

توصیه‌ های حقوقی مشاوره با وکیل پایه یک معمولا به صورت تلفنی و یا آنلاین انجام می پذیرد. پاسخ به سوالات به صورت فوری و سریع عمدتا برای افرادی مناسب می باشد که بیش تر به دنبال پاسخ برخی پرسش ‌های حقوقی خود هستند و قصد انجام اقدام حقوقی را ندارند.

در پرونده‌ های پیچیده و یا ثبت و تنظیم دادخواست این روش چندان کاربردی نمی باشد و مستلزم صرف وقت یک متخصص برای این امر می باشد و به همین جهت معمولا مشمول هزینه می ‌شود.

بهترین وکیل پایه یک می تواند شان دادگاه و احترام به قاضی را رعایت کند و نباید شان این دو را برای روند پرونده پایین آورد و باعث شود روند پرونده تغییر کند.

 

در این مقاله با بهترین وکیل پایه یک آشنا شدیم. شما برای مشاوره کیفری خود در هر زمینه ای می توانید به سایت معتبر ملی وکیل مراجعه کنید.

این سایت با دارا بودن انواع وکیل خصوصا وکیل کیفری و حقوقی می تواند به شما در این زمینه مشاوره آنلاین و رایگان بدهد. این موسسه قبل از قبول وکالت به شما مشاوره رایگان می دهد و شما می توانید از طریق فضای مجازی با این موسسه در ارتباط باشید برای مشاوره در این زمینه می توانید با این شماره ها تماس حاصل نمائید.

09121304085 – 02122112230

 

 

برچسب ها: بهترین وکیل پایه یک،وکیل پایه یک،وکیل

پیام بگذارید

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس با مشاوره ( رایگان )