حقوقدانان که با قوانین دولت آشنا هستند از مسیرهایی که خودشان اطلاع دارند از شخص مظلوم دفاع می کنند وکیل کیفری که مختص عمل مجرمانه مانند قتل و قوانین مربوط به عمل مجرمانه است و کار وی اثبات عمل مجرمانه است.

وکیل کیفری

شغل وکالت مانند شغل های دیگر دارای حق الزحمه است وکیل کیفری امور سختی را متحمل خواهد شد از طرفی دارای شغلی بسیار حساس و پر استرس است. امور وکالت اینقدر حساس است که ممکن است با یک ماده قانونی در اثبات دعوا پیروزی یا شکست حاصل گردد، لذا کار وکالت نیز باید دارای حق الزحمه باشد، دستمزد وکیل کیفری در تعرفه وکالت مشخص است و توسط موکل باید پرداخت گردد.
در جرایم ضرب و جرح و قتل، حق الزحمه آن مشخص است و باید پرداخت شود.
دستمزد وکیل کیفری مثل جرایمی از قبیل ورود به عنف و امثال ذلک متفاوت است.
این دستمزد در خصوص جرایم اطفال با دو جرایم بالا متفاوت است و باید پرداخت گردد، بعضی از جرایم کیفری به درجه یک و درجه دو تقسیم می شود، همچنین این دستمزد در بعضی از جرایم توسط دادگاه مشخص می شود.
ضمنا گاهی پرونده به جهت اعتراض محکوم علیه به تجدیدنظر ارسال می گردد که حق دستمزد وکیل کیفری در پرونده های تجدیدنظر مضاعف است و تعرفه آن در حق الوکاله متغیر است و باید پرداخت گردد.
قرار ابطال دادخواست قبل از اعلام نظر دادگاه طبق تعرفه یک چهارم است.
فراموش نشود دستمزد وکیل کیفری کاملا قانونی و شرعی است زیرا متحمل زحمت زیاد از سوی وکیل است.

دستمزد وکیل کیفری
وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور مجرب در امور حقوقی و کیفری

موارد کاربردی دستمزد وکیل کیفری

وکیل در پرونده های کیفری به رفت و آمد نیاز دارد و ممکن است از شهری به شهر دیگر برود، دستمزد وکیل کیفری با توجه به رفت آمد او نیز متغیر خواهد بود.
وکیل متعهد است تا پرونده دعاوی کیفری را تا حصول نتیجه پیگیری نماید و به لحاظ پیگیری های قضایی، دستمزد وکیل کیفری، مطابق با تعرفه های وکالت، باید پرداخت شود.
همچنین این تعرفه ها، هر ساله و به تناسب نرخ تورم، مدام در حال تغییر است.
موکل کسی است که در پرونده کیفری ذینفع است، و از این نفع باید دستمزد وکیل کیفری پرداخت شود. زیرا اگر وکیل کیفری در کار نبود، موکل به این امتیاز دست پیدا نمی کرد.
گاهی جرایم به اشد مجازات تغییر می کند، و این ترفند علمی وکیل، در برابر وکیل طرف مقابل را می رساند، که به این جهت دستمزد وکیل کیفری به درصد بیشتر افزایش پیدا می کند، نقطه قابل تامل این است که، وکیل کیفری در سرعت رسیدگی به پرونده کیفری تاثیر گذار است و نگرش مردم به وکلا باید مثبت باشد.
بعضی افراد از گرفتن وکیل امتناع می کنند که در دعوای کیفری، پرونده خود را شکست می دهند و گاهی به دلیل عجز در اثبات دعوی و عدم پیگیری پرونده، متضرر می شوند.
دعواهای کیفری، مهم و حساس هستند و کسی باید پیگیری نماید که، وکیل کیفری باشد، و هرگز نباید بدون علم تشکیل پرونده داد چون ممکن است، عواقب آن برعکس شود، لذا این کار، کار وکیل کیفری است که باید همه عوامل تشکیل پرونده کیفری به لحاظ علمی آن تشکیل شود.

دستمزد وکیل کیفری

مزایای دستمزد وکیل کیفری

یکی از مزایای دستمزد وکیل کیفری این است که، توسط دولت ها و حکومت ها تعرفه آن مشخص است.
هماهنگی بین وکیل، و موکل وجود خواهد داشت زیرا در مورد هر پرونده موکل و وکیل سود می برند و از سود این پرونده موکل، دستمزد وکیل کیفری را پرداخت می نماید.
وکیل با جان و دل به تلاش می پردازد و طبیعی است که همه این تلاش ها در جهت احقاق حق و دفاع از مظلوم باشد و خود، یک انگیزه جهت دفاع از پرونده کیفری است.
امرار معاش برای خانواده او محسوب می شود.
کار وکالت یک شغل محسوب می شود و مورد احترام جوامع است.
دستمزد وکیل کیفری مانند کارهای تخصصی دیگر است که، مستلزم حق الزحمه طبق تعرفه وکالت است.

دستمزد وکیل کیفری

دستمزد وکیل کیفری در ایران

در کشور ایران دستمزد وکیل کیفری طبق تعرفه مشخص از سوی دولت و کانون وکلا مشخص شده است.این تعرفه ده درصد است که مقداری از آن قبل از شروع و تشکیل پرونده قضایی است.
و مابقی بعد از اتمام و حصول نتیجه قضایی است. وکیل کیفری محرم راز و دوست شما خواهد بود و در مشاوره حتما به او اطلاعات کامل بدهید.
اگر مثلا شما در شهر تهران هستید، و قصد دارید در شهر اصفهان تشکیل پرونده دهید، به صورت اینترنتی و از راه دور هم می توانید این کار را انجام دهید، اما قبل از آن به صورت تلفنی از وکیل حقوقی مورد نظر مشاوره بگیرید و در مورد دستمزد و سایر موارد سوال بفرمایید تا تمامی اطلاعات لازم را در اختیارتان بگذارد. تمامی هزینه ایاب و ذهاب حق الوکاله و کارشناسی بر عهده موکل است و باید توسط ایشان به عنوان دستمزد پرداخت شود

برچسب ها: وکیل حقوقی وکیل دعاوی کیفری وکیل کیفری

پیام بگذارید

به روزنامه ما بپیوندید!

خلاصه خبرهای ماهانه ما را با آخرین اخبار ، مقالات و منابع دریافت کنید

نگران نباشید ، ما اسپم ارسال نمی کنیم

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس کاملا رایگان