وکیل سفته یکی از وکلای مهم دادگستری است که نقش مهمی در حل دعوا های تجاری مرتبط با سفته ایفا می کند. این وکیل بهترین و مناسب ترین شخصی است که در دادگاه می تواند از حق و حقوق موکل خود دفاع کند. او با داشتن دانش و آگاهی کافی در خصوص این برگه تجاری، می تواند در کم ترین زمان ممکن پرونده را به نتیجه برساند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که به نحوی با این برگه تجاری درگیر شده اید بهتر است پیش از هر اقدامی به یک وکیل با تجربه مراجعه کنید.

وکیل سفته کیست؟

وکیل سفته یکی از باتجربه ترین و متخصص ترین افرادی است که در خصوص رسیدگی به پرونده های سفته و اسناد تجاری دارای تبحر است. او تحصیلات تکمیلی خود را در زمینه حقوق و شاخه تجارت طی کرده است. پس با این تفاسیر این وکیل در قانون تجارت و آیین دادرسی دارای تسلط کافی و لازم است. به نحوی که قادر است وکالت پرونده های مربوط به سفته را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برساند.

وکیل سفته به طور کامل با تمامی قوانین جدید و بروز شده در خصوص سفته و اسناد تجاری اطلاع دارد. این وکیل تا حد زیادی از تضییع حقوق موکل خود جلوگیری می کند و مانع به هدر رفتن وقت و هزینه او می شود. همچنین او در تمامی جلسات دادگاه حضور دارد تا علاوه بر ارائه دادخواست به محضر دادگاه به طور شفاهی از موکل خود دفاع کند. علاوه بر آن وکیل با در پیش گرفتن راه مذاکره و ارائه ادله و اثبات بر حق بودن موکل خود به دفاع از او بپردازد.

ویژگی های مهم وکیل سفته

از جمله مهم ترین ویژگی های یک وکیل سفته عبارتند از:

۱: آشنایی با انواع اسناد تجاری و رسمی مانند سفته، چک و برگه سهام.

۲: داشتن تسلط کافی بر فرایند تنظیم و صدور قرار تامین خواسته و همچنین چگونگی توقیف اموال.

۳: داشتن مهارت و تسلط کافی در پیگیری دادخواست به صورت کیفری و جلوگیری از حقوقی شدن آن.

۴: توانایی دفاع همه جانبه و البته عادلانه در جلسات دادگاه از موکل خود و پیگیری و رسیدگی مکرر و مستمر پرونده مربوطه.

هزینه وکیل برای برای رسیدگی به پرونده سفته

هزینه وکیل سفته به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن ها رزومه وکیل، مدت زمان رسیدگی به پرونده، میزان پیچیدگی کار می باشند. از دیگر عوامل تعیین کننده می توان به میزان آگاهی و تخصص وکیل، تسلط بر امور قانونی اشاره کرد. البته نباید فراموش کرد که دستورالعمل هایی جهت تعرفه دستمزد وکلا وجود دارند که وکلا موظف به رعایت آن هستند. طبق این دستورالعمل ها و آیین نامه ها وکلا نباید حق الوکاله بیشتری از موکلین خود دریافت کنند.

اهمیت وکیل تجاری و مشاوره حقوقی با او

درباره اهمیت وکیل سفته و اهمیت انجام مشاوره حقوقی با او باید دانست که سفته یکی از اسناد تجاری بسیار مهم به شمار می آید. معمولا افراد بسیاری هستند که با وجود استفاده بسیار از این برگه تجاری، باز هم از اهمیت و حساسیت بالای آن مطلع نیستند. این موضوع سبب می شود تا با نگاهی گذرا به آمار دریابیم که تعداد افراد آسیب دیده در خصوص سفته بسیار بالاتر از دیگر جرایم هستند. زمانی که بتوانیم این موضوع را به طور اصولی ریشه یابی کنیم به این نتیجه می رسیم که یکی از دلایل اصلی عدم آگاهی این افراد از قانون و قواعد حقوقی مرتبط با سفته است.

وکیل سفته قادر است تا در جلسات مشاوره حقوقی اخبار و اطلاعات لازم را به همراه تمامی جزئیات حقوقی در اختیار افراد قرار دهد. همچنین این وکیل در تمامی جلسات مشاوره حقوقی با موکلین خود ابتدا می کوشد تا مفاهیم و اصطلاحات حقوقی لازم را به آنان یادآوری کند. سپس به تمامی سوالات و ابهامات انان پاسخی کامل و جامع دهد.

در حقیقت وکیل سفته به منظور از بین بردن ابهامات و نگرانی های ذهنی و روحی افراد تمامی این اقدامات را انجام می دهد. این مسئله مهم ترین اهمیت انجام مشاوره حقوقی با این وکیل می باشد. برای بهره گیری از فواید و مزایای انجام مشاوره حقوقی با این وکیل نیازی به دادن وکالت به او نیست. زیرا تمام افرادی که به دفتر وکالت این وکیل مراجعه می کنند می توانند از خدمات مشاوره ای او استفاده کنند.

سخن آخر

اگر قصد استفاده از وکیل سفته را دارید بهترین راه این است ابتدا این مسئله را روشن کنید که آیا موضوع اصلی پرونده شما سفته است یا نه؟ گاهی اتفاق می افتد که موضوع پرونده در مورد جریان دیگری است و سفته تنها جزء بسیار کوچکی از آن است. در چنین مواقعی افراد بدون داشتن آگاهی از موضوع به سراغ این وکیل می روند و انتظار دارند او جریان پرونده را به جلو ببرد. لازم به ذکر است این وکیل تنها در پرونده هایی ورود پیدا می کند که مسئله مهم آنان درباره سفته و اسناد تجاری مرتبط به آن می باشد.

 


پیام بگذارید

به روزنامه ما بپیوندید!

خلاصه خبرهای ماهانه ما را با آخرین اخبار ، مقالات و منابع دریافت کنید

نگران نباشید ، ما اسپم ارسال نمی کنیم

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس کاملا رایگان