وکیل متخصص ملکی

سپردن هر اموری به دست وکیل ملکی امری بسیار مهم و بدیهی می باشد. در ادامه مقاله به وکیل متخصص ملکی می پردازیم.

اگر به دنبال وکیل حقوقی و وکیل کیفری هستید می توانید با مشاوران ما با شماره 09121304085 در تماس باشید .

وکیل متخصص ملکی

الزام به سند رسمی

دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی زمانی ایجاد خواهد شد که فروشنده تعهد دهد که در موعد مقرر در دفترخانه اسناد رسمی حاضر شود و سند ملک را به نام خریدار بزند.

ولی به دلایل مختلفی مثل بالا رفتن قیمت ملک یا ناتوانی در پرداخت اقساط ملک (برای آزاد نمودن سند از رهن بانک) در دفترخانه حاضر نشود و سند انتقال پیدا نمی کند. در این زمان خریدار ملک ، مجبور خواهد شد علیه فروشنده ، دادخواست و دعوی الزام به تنظیم سند رسمی را طرح کند.

شرایط اثبات مالکیت

افراد برای اثبات حق خود در باب مالکیت نسبت به طرح آن در دادگاه باید اقدام کنند که شرایطی را نیازمند است :

وجود قرارداد کتبی یا شفاهی : خواهان دعوا باید برای اثبات مالکیت خود قراردادی مبنی بر انتقال مالکیت ارائه کند و با ارائه سند عادی به اثبات وجود قرارداد اقدام کند.

اثبات اعتبار قرارداد : زمانی که اثبات وجود قرارداد نقل و انتقال ملک به اتمام می رسد. خوانده دعوا باید با کمک وکیل دعاوی سند ملکی به اعتبار قرارداد خود مدعی شود.

امکان دارد قرارداد معتبری هم تنظیم شده باشد اما بعد از تنظیم فسخ قرارداد باطل می شود.  بنابراین با دفاع موثر از طرف خوانده ، خواهان باید اعتبار قرارداد خود را نیز اثبات کند.

خریدار باید در زمان معامله مطمئن باشد که ملک خریداری شده توقیفی یا در رهن بانک نباشد. چرا که در این حالت دادگاه نمی تواند رأی به تنظیم سند را بدهد.

خریدار باید در این زمان همزمان با الزام فروشنده به تنظیم سند ، درخواست فک رهن را بدهد. حال اگر دادگاه به نفع او رأی را صادر نماید ، دادگاه نماینده اش را برای تنظیم نمودن سند به همراه خریدار به دفترخانه خواهد فرستاد.

وکیل متخصص ملکی

وکیل متخصص ملکی

میزان تجربه وکیل متخصص ملکی بسیار مهم می باشد و تجربه و سابقه وکالت وکلای ملکی می تواند از جمله نکات مهمی باشد که باید حتما به آن توجه کنید.

عدم مراجعه به وکیل متخصص ملکی در برخی موارد ممکن است موجب ورود خسارت‌ های مالی جبران ناپذیری شود. در همین راستا بسیار مهم می باشد که برای موفقیت در یک پرونده حقوقی یا کیفری ملکی از وکیل متخصص ملکی استفاده کنید.

یکی از مشکلات و دعاوی که در زمینه امور ملکی وجود دارد الزام به تنظیم سند است که خریداران را با مشکل مواجه می ‌کند و فروشندگان حاضر به حضور در دفترخانه و انتقال سند نمی ‌شوند یا این که ملک در رهن بانک می ‌باشد و اقدام به فک رهن جهت انتقال سند مالکیت به خریداران نمی ‌کنند.

وکیل متخصص ملکی می تواند همه خسارت هایی که به وجود می آید در قرارداد را از فروشنده مطالبه نماید. اگر ملک در رهن بانک باشد ، وکیل متخصص دعاوی ملکی می تواند از فروشنده فک رهنش را بخواهد.

طبق قانون ، سندی که زودتر به ثبت رسیده باشد ، تا هنگامی که از طریق حکم دادگاه باطل نشده باشد معتبر تلقی می شود و سندی که بعد از آن به ثبت می رسد ، سند ثبت مؤخر خوانده می شود و تا هنگامی که دادگاه حکم به صحت آن نداده باشد ، نامعتبر تلقی می شود.

ادارات ثبت موظف هستند به محض اطلاع یافتن از صدور این گونه اسناد ، فوراً به موضوع آن رسیدگی کنند.  پس خریدار هنگامی می تواند دعوای الزام به تحویل دادن ملک را مطرح کند که طبق قانون ، ملک به او منتقل شده باشد و در دفاتر ثبت اسناد به ثبت رسیده باشد.

در این مقاله با وکیل متخصص ملکی آشنا شدیم. شما برای مشاوره کیفری خود در هر زمینه ای می توانید به سایت معتبر راهیان عدالت مراجعه کنید.

این سایت با دارا بودن انواع وکیل خصوصا بهترین وکیل در امور حقوقی و کیفری می تواند به شما در این زمینه مشاوره آنلاین و رایگان بدهد. این موسسه قبل از قبول وکالت به شما مشاوره رایگان می دهد.

شما می توانید از طریق فضای مجازی با این موسسه در ارتباط باشید و برای مشاوره در این زمینه می توانید با این شماره ها تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

09121304085 – 02122112230

 

 

 

 


پیام بگذارید

به روزنامه ما بپیوندید!

خلاصه خبرهای ماهانه ما را با آخرین اخبار ، مقالات و منابع دریافت کنید

نگران نباشید ، ما اسپم ارسال نمی کنیم

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس کاملا رایگان