مقالات

اقامه دعوا با کمک وکیل متخصص

اقامه دعوا با کمک وکیل متخصص

هرگاه سخن از اقامه دعوا به میان می آید در ذهن مردم مسئله کمک گرفتن از یک وکیل متخصص در پرونده مطروحه شکل می گیرد، در واقع اقامه دعوا با کمک وکیل متخصص کاملا ضروری است زیرا یک وکیل در یک زمینه خاص حقوقی تخصص و تجربه دارد و میزان تجربه او در زمینه مدنظر، از میزان پرونده های حقوقی که انجام داده است مشخص می شود مسلما هر وکیلی که در یک زمینه حقوقی یا کیفری بیشترین پرونده را داشته باشد نسبت به سایر وکلای دیگر تجربه بیشتری خواهد داشت بنابراین همراهی وکیل متخصص در یک پرونده حقوقی- کیفری، نه یک نیاز بلکه ضرورتی است که فوق العاده حائز اهمیت است.

1) وکیل کیست؟

در واقع واژه ی وکیل یک لغت عربی است و معنای آن به زبان پارسی یعنی شخصی معتمد، که از سوی یک شخص و یا چند شخص حقیقی یا به عبارتی موکل، به عنوان نماینده، به موجب عقد قرارداد وکالت، مامور به انجام کاری می شود.

وکیل متخصص

2) منظور از وکیل متخصص چیست؟

منظور از وکیل متخصص یعنی همان نماینده حقوقی که تحصیلات خود را در دانشکده حقوق به پایان رسانده باشد و در یک رشته خاص حقوقی یا کیفری مانند حقوق تجارت، حقوق مدنی، حقوق اداری، حقوق کار و حقوق جزا، مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری را اخذ نموده باشد. همچنین علاوه بر اخذ مدارک تحصیلی، پروانه وکالت را نیز کسب کرده باشد که به این نوع وکیل، وکیل پایه یک دادگستری گفته می شود.
چنانچه شخصی هیچ مدرک تحصیلی در رشته حقوق دریافت نکرده باشد و پروانه وکالت نیز نداشته باشد اما از طرف شخصی ماموریت یک سری امور با جاری شدن عقد وکالت به وی محول گردد وکیل مدنی نامیده میشود.

3) مهمترین تفاوت وکیل مدنی و وکیل پایه یک دادگستری چیست؟

از مهمترین تفاوت های وکیل مدنی و وکیل پایه یک دادگستری محدودیت دفاع از موکل می باشد، وکیل مدنی حق دخالت در امور قضایی و دفاع از حق موکل در مراجع قضایی و دادگاه ها را ندارد اما وکیل پایه یک دادگستری بدون هیچ محدودیتی در تمام مراجع قضایی وغیرقضایی می تواند از موکلش دفاع کند.
با توجه به توضیحات داده شده نتیجه میگیریم که وجود یک وکیل متخصص پایه یک دادگستری جهت اقامه دعوا و یا احقاق حق، جزء ضروریات یک پرونده محسوب می شود.

4) وکیل متخصص در چه رشته هایی می تواند تخصص داشته باشد؟

گرچه همه وکلا از نظر عمومی دانشی یکسان دارند اما این نکته نیز حائز اهمیت است که هر وکیلی در یک زمینه حقوقی مانند املاک و اراضی، نفت گاز و پتروشیمی، بازرگانی داخلی و بین المللی، حقوق بانکی ، حقوق بیمه ، استارتاپ ها، حقوق بیمه و یا حقوق کیفری (قتل، سرقت، زنا، محاربه و…) تخصص دارد و بنا بر تخصصی که دارد حضورش در دادگاه مثمر ثمر تر خواهد بود.

وکیل متخصص

5) آیا برای اقامه دعوا و دفاع از حق، انتخاب وکیل متخصص الزامی است؟

شاید تمام وکلا بتوانند از نظر عمومی و روش های اقامه دعوا شما را راهنمایی کنند اما مسلما یک وکیل امور حقوقی نمی تواند در پرونده کیفری شما را یاری رساند زیرا پرونده های کیفری از پیچیدگی های خاصی برخوردار است که منحصرا یک وکیل متخصص کیفری می تواند شما را همراهی کند و برعکس در پرونده های حقوقی مانند دعاوی ملکی و… نیز به دلیل پیچیدگی های حقوقی نمی توان از وکیل کیفری کمک گرفت و باید از وکیل متخصص حقوقی در این زمینه راهنمایی خواست.

6) یک وکیل متخصص خوب چه ویژگی هایی دارد؟

وکیل متخصص خوب کسی است که اولا بهترین و سریع ترین راه حل های ممکن را پیش روی موکلش قرار دهد تا موکل هرچه سریع تر به نتیجه دلخواهش برسد ثانیا امید واهی به موکل ندهد و قبل از پذیرفتن وکالت و جاری نمودن عقد وکالت به موکل، مشاوره حقوقی دهد و موکل را از تمام جوانب نسبت به اقامه دعوا و تشکیل پرونده آگاه سازد ثالثا نباید دانش خود را نسبت به قوانین فراگرفته محدود کند بلکه باید به روز باشد و نسبت به تمام قوانین، آیین نامه ها و مصوبه نامه ها ی جدید آگاه باشد

برچسب ها: بهترین وکیل متخصص وکیل متخصص وکیل متخصص تهران

پیام بگذارید

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس با مشاوره ( رایگان )