مقالات مقالات حقوقی مقالات ملکی

دادرسی دعاوی ملکی با کمک وکیل ملکی تهران

دادرسی دعاوی ملکی با کمک وکیل ملکی تهران

دعاوی ملکی از جمله دعاوی هستند که به طور کلی در سه شاخه اصلی مطرح می شوند که این شاخه ها عبارت است از حقوقی، کیفری و ثبتی و در این خصوص تنها یک وکیل ملکی تهران می تواند به شما کمک نماید و نسبت به دفاع از حق شما اقدامات حقوقی لازم را انجام دهد،
وکیل ملکی تهران با توجه به تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد و با علم کافی نسبت به قوانین و مقررات مدنی،آیین دادرسی مدنی، قانون ثبت اسناد و املاک،قوانین کیفری مربوط به دعاوی ملکی وقت را غنیمت شمرده و با پیش روی اصول صحیح قوانین، در کمترین زمان می تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برساند، بنابراین دادرسی دعاوی ملکی با کمک وکیل ملکی تهران از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که وکیل ملکی عالمانه در این راه شما را راهنمایی می کند.
دعاوی ملکی به دعاوی گفته می شود که اشخاص حقیقی نسبت به اموال غیر منقول خود طرح دعوا می نمایند، این دعاوی مربوط به حق مالی می باشند که اجرای آن مستقیما برای شخص یک منفعت ایجاد می کند، مطابق ماده 12 قانون مدنی اموال غیر منقول اموالی هستند که نمی توان آن را از محلی به محل دیگر جابجا نمود.

اموال غیر منقول نیز سه قسم هستند اعم از اموال غیر منقول ذاتی، اموال غیر منقول تبعی و اموال غیر منقول حکمی که مطابق ماده 12 قانون مدنی اموال غیر منقول ذاتی منحصر به زمین می شوند که امکان جابه جایی ندارند و طبق ماده 13،14،15 و 16 قانون مدنی اموالی مانند اراضی، ابنیه، مجسمه و امثال آن که امکان جابجایی آنها وجود ندارد و به واسطه عمل انسان به وجود آمده است و نقل و انتقال آن مستلزم خرابی یا نقص مال یا محل آن می شود جزء اموال غیر منقول از نوع تبعی محسوب می شوند ، مطابق ماده 17 قانون مدنی نیز اموالی مانند حیوانات و اشیا که مالک آن، برای عمل زراعی مورد استفاده قرار دهد در حکم مال غیر منقول می باشد.

وکیل ملکی تهران

1) نسبت به دعاوی ملکی در کدام دادگاه باید اقامه دعوا نمود؟

دادگاهی که صلاحیت رسیدگی به دعاوی ملکی را دارد دادگاهی است که در محل وقوع ملک یا نزدیک به آن قرار داشته باشد، در واقع هنگامی که یک دعوای ملکی یا دعوای مالی میان طرفین دعوا رخ می دهد طرفین برای رسیدگی و دادخواهی حقشان باید به دادگاهی که ملک در آنجا قرار دارد یا نزدیک به آن می باشد اقامه دعوا کنند.

2) به چه دعاوی، دعاوی ملکی گفته می شود؟

از جمله دعاوی که می توان به آن عنوان دعاوی ملکی حقوقی اطلاق نمود عبارت است از:
1_ الزام به فک رهن و سند های ضمانتی
2_ مطالبه و درخواست اجرت المثل
3 _ فسخ قراردادهایی که از نظر قانونی ناقص هستند
4_ ابطال معامله صوری به قصد فرار ازدین
5_ خلع ید
از جمله دعاوی که می توان به آن عنوان دعاوی ملکی کیفری اطلاق نمود عبارت است از:
1_ جعل اسناد تغییر کاربری اراضی کشاورزی
2_ کلاهبرداری و دعاوی ملکی کیفری مربوط به آن
3_ ثبت ملک غیر با تبانی
4_ تخریب عمدی املاک
3) دعاوی مربوط به ملک از چه طریقی پیگیری می شوند؟
دعاوی ملکی هم از طریق دادگاه حقوقی و هم از طریق دادگاه کیفری پیگیری قانونی می شود.

4) مزایای اختیار کردن وکیل ملکی تهران در دعاوی ملکی چیست؟

نخستین مزیت اختیار کردن وکیل ملکی تهران نسبت به دادرسی پرونده مطروحه در دادگاه صالح،تسریع روند دادرسی می باشد، وکیل ملکی از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند همچنین از نظر هزینه مقرون به صرفه نیز است.
دومین مزیت اختیار کردن وکیل ملکی تهران اطمینان از علم و آگاهی وی نسبت به قوانین مربوط می باشد زیرا یک وکیل ملکی تهران در این زمینه تخصص دارد باید نسبت به تمام قوانین من جمله آیین دادرسی مدنی، قانون مدنی، قوانین کیفری مربوط، قانون ثبت اسناد و املاک ، آیین نامه و تمامی آرا وحدت رویه،مشورتی و اصراری آگاه باشد تا راه درست را پیش روی شما قرار دهد و به خوبی شما را راهنمایی کند.

چطور از بهترین وکیل ملکی تهران مشاوره بگیریم؟

در تمام شهر های ایران، می توان گرانی و قیمت رو به رشد املاک و مستغلات را مشاهده کرد. اما این افزایش قیمت در شهر های بزرگ بخصوص تهران بیش از سایر شهرهاست.
یکی از دلایل مهم افزایش قیمت املاک و مستغلات، مهاجرت مردم، از شهرهای کوچک تر و روستاها به کلان شهر ها می باشد. با افزایش جمعیت، تقاضا برای مسکن بالا و بالاتر می رود؛ به این ترتیب از خانه های 20 متری گرفته تا زیر زمین ها و اتاق های بالای پشت بام، در معاملات ملکی وجود دارد.
بنابراین بهتر است برای رسیدگی به دعاوی ملکی خود، در شهر تهران، از افراد متخصص مانند وکیل ملکی تهران کمک بگیریم. در ادامه به دعاوی ملکی و وضعیت املاک و مستغلات در تهران می پردازیم.

وکیل ملکی تهران

دعاوی ملکی کدامند؟

همانطور که همه دعاوی به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم می شود؛ دعاوی ملکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته در دعاوی ملکی، موضوعات کیفری، چندان مطرح نیست و بحث های اصلی بر سر دعاوی حقوقی می باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کرده ایم به مهم ترین دعاوی ملکی و رسیدگی به آنها با کمک وکیل ملکی اشاره کنیم.
مهم ترین دعاوی ملکی، عبارت است از:
الزام به تحویل ملک
الزام به تخلیه و استرداد ملک
الزام به تنظیم سند رسمی
الزام به اخذ پایان کار
مطالبه خسارت تاخیر تادیه
مطالبه سرقفلی
نقض مقررات آپارتمان نشینی
اثبات مالکیت
تصرف عدوانی
فسخ معامله
قلع و قمع بنا
فروش ملک مشاع
خلع ید
فک رهن
تعدیل اجاره بها

مواردی که به آن ها اشاره کردیم از جمله مهم ترین دعاوی ملکی است. این گونه پرونده ها در کشور بسیار رایج می باشد اما رسیدگی به آن ها، زمان زیادی از دادگاه ها و افراد شاکی و متشاکی می گیرد.

چرا در تهران، باید وکیل ملکی تهران بگیریم؟

حجم زیاد معاملات و شرایط خاص شهری مثل تهران، باعث شده است تا اختلافات در مورد مسائل ملکی شدت بگیرد و روزانه تعداد زیادی پرونده با این موضوعات تشکیل شود. گاهی جریان رسیدگی به این پرونده ها، تا سالها به دلیل اختلاف بین مالکین و یا مبهم بودن وضعیت مالکیت آن، طول می کشد.
از آن جایی که ارزش ملک در تهران بسیار بالاست، طرفین، در بسیاری از موارد حاضر به مصالحه نبوده و وضعیت پیچیده می شود. بنابراین لازم است تا برای سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده، از وکیل ملکی تهران، کمک گرفت.

وکیل ملکی تهران
وکیل ملکی تهران باید به چه مواردی آشنا باشد؟

وکیل ملکی تهران علاوه بر این که بر شرایط و قوانین کلی املاک مسلط است، با وضعیت زمین ها، املاک و پرونده هایی که معمولا در این شهر مشکل ساز می شود، آشنایی بیشتری دارد. او روند قضایی رسیدگی به پرونده ها را می شناسد و می داند چطور و از کجا کار را آغاز کند.

آیا برای رسیدگی به دعاوی ملکی خود در تهران، حتما باید ساکن تهران باشم؟

برای رسیدگی به پرونده های موکلین عزیز، فاصله جغرافیایی دیگر محدودیت نیست. شما می توانید از راه دور و در شهر خودتان، رسیدگی به پرونده های دعاوی ملکی خود را به وکیل ملکی تهران در موسسه حقوقی راهیان عدالت، واگذار نمایید تا در اسرع وقت و بدون کمترین دغدغه، پرونده ملکی شما را به نتیجه برسانیم.
بهترین وکیل ملکی تهران کیست؟
بهترین وکلای ملکی کسانی هستند که در این زمینه تخصص و تجربه دارند و سالهاست وکالت پرونده های ملکی متنوع بزرگ و کوچک را بر عهده داشته اند.

موسسه حقوقی راهیان عدالت با سالها تجربه در زمینه پرونده های ملکی در شهر های بزرگ و دعاوی مرتبط با آن، آماده خدمت رسانی به همه کسانی است که می خواهند روند قضایی کم دردسری داشته باشند.
برای درخواست وکیل ملکی تهران یا دریافت مشاوره، با شماره تلفن زیر در تماس باشید:
موسسه حقوقی راهیان عدالت ۰۹۱۲۱۳۰۴۰۸۵

برچسب ها: وکیل حقوقی وکیل ملکی وکیل ملکی تهران

پیام بگذارید

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس با مشاوره ( رایگان )