وکیل اعاده دادرسی

اعاده دادرسی از جمله روش‌ های شکایت از احکام می باشد که راهی برای برگشت به دادگاه صادرکننده حکم قبلی محسوب می ‌شود. در ادامه مقاله به وکیل اعاده دادرسی می پردازیم.

شما هم اگر نیاز وکیل کیفری یا وکیل حقوقی دارید می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید .

09121304085

وکیل اعاده دادرسی

اعاده دادرسی کیفری

اعاده دادرسی کیفری به معنای آن می باشد که شخص متهم و یا مقام ذی سمت نسبت به حکم محکومیت به مجازات ، که قبلا صادر شده است اعتراض می نماید و بنا به دلایلی درخواست رسیدگی مجدد آنرا می نماید.

چرا که معتقد است فرد مجرم بی گناه است و یا آن که علیرغم گناهکار بودن مجازاتی بیش تر از حد قانونی برایش در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است اعاده دادرسی تنها از سوی شخصی متهم امکان پذیر می باشد که حکم به ضرر آن صادر شده است و هم چین وکیل اعاده دادرسی ویا نماینده قانونی آن می تواند اعتراض کند.

وکیل اعاده دادرسی در محاکم قضایی

وکیل اعاده دادرسی به دلیل آگاهی از قوانین می ‌تواند به خوبی جهات آن را تشخیص دهد و درخواست آن را از مرجع صادرکننده رای بنماید.

چرا که نداشتن علم کافی به قوانین می ‌تواند ما را در پرونده‌های مختلف متضرر کند. حکمی با وجود یکی از جهات قانونی اعاده دادرسی صادر شود و هیچ یک از طرفین دعوا ، ‌اطلاع کافی برای استفاده از این ابزار قانونی نداشته باشند؛

در این وضعیت ، حکم به ضرر یک طرف دعواست که امکان داشت ،‌ حکم به نفع او صادر می ‌شد. حضور وکیل اعاده دادرسی در محاکم قضایی نه تنها موجب می ‌شود شما در مواردی که دانش کافی برای دفاع از خود ندارید ، بتوانید از این ابزار استفاده کنید، بلکه از حقوق خود مطلع شوید و از آن دفاع نمایید.

وکیل اعاده دادرسی

اعاده دادرسی

اعاده دادرسی آخرین مرحله و روشی است که می توان به یک حکم قطعی اعتراض کرد . اعاده دادرسی به دو دسته اعاده دادرسی مدنی و اعاده دادرسی کیفری تقسیم می شوند .

یکی از مهم ترین و متفاوت ترین موارد اعاده دادرسی زمانی می باشد که رییس قوه قضاییه یک حکم قطعی که در هر یک از مراجع قضایی صادر شده است را مخالف مقررات شرعی تشخیص دهد .

دادگاه پس از بررسی دادخواست وکیل اعاده دادرسی، موضوع را صورت‎ جلسه کرده و از این طریق قرار قبول یا رد دادخواست را صادر می ‎کند.

چنان چه قرار قبولی دادخواست صادر شود ، دادگاه دستور تعیین وقت رسیدگی و ابلاغ آن به همراه نسخه دوم دادخواست به طرف مقابل و ابلاغ وقت به درخواست‎ کننده را صادر می ‎کند. هم چنین هرگاه قرار رد درخواست صادر شود ، این قرار به طرفین ابلاغ می ‎شود.

در این فرض موضوع را به دیوان عالی کشور ارجاع می دهند تا به موضوع حکم رسیدگی کنند و در صورتی که دیوان خلاف شرع بودن حکم را تایید کرد ، حکم قبلی را نقض می کند و مجددا به پرونده رسیدگی خواهد شد . در این راستا افرادی که قصد اعاده دادرسی  را دارند ، باید از نحوه اعمال آن آگاه باشند.

در شکایت های کیفری ، اگر متهم و یا مجرم به احضاریه ای که برایش ارسال شده است توجه ای نکند و در وقتی که برایش تعیین شده است خود را به دادگاه و مراجع قضایی معرفی نکند ، او را جلب و به دادگستری می برند.

اما در شکایت های حقوقی اگر متهم و یا مجرم به موقع خود را به مراجع قضایی نرساند دادگاه منتظر او نمی ماند و حق او را به خواهان می دهند.

وکیل اعاده دادرسی در دعاوی حقوقی ارتباط کامل با حقوق مدنی افراد دارد. در دعاوی حقوقی مجازاتی  تعیین نشده است اما در  دعاوی کیفری که ارتباط مستقیم با نظم جامعه دارد ، مجازاتی  تعیین نیز شده است.

در این مقاله با وکیل اعاده دادرسی آشنا شدیم. شما برای مشاوره کیفری خود در هر زمینه ای می توانید به سایت معتبر راهیان عدالت که در این زمینه تخصص دارد مراجعه کنید.

این سایت با دارا بودن انواع وکیل خصوصا وکیل اعاده دادرسی در امور اصول دادرسی می تواند به شما در این زمینه مشاوره آنلاین و رایگان بدهد. این موسسه قبل از قبول وکالت به شما مشاوره رایگان با مشاورین مجرب می دهد و شما می توانید از طریق فضای مجازی با این موسسه در ارتباط  باشید برای مشاوره در این زمینه می توانید با این شماره ها تماس حاصل نمائید.

09121304085 – 02122112230

 

 

 

 

 

برچسب ها: وکیل اعاده دادرسی

پیام بگذارید

به روزنامه ما بپیوندید!

خلاصه خبرهای ماهانه ما را با آخرین اخبار ، مقالات و منابع دریافت کنید

نگران نباشید ، ما اسپم ارسال نمی کنیم

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.