مقالات

وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور

وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور

قطعاً تجدید نظر خواهی راه مناسب تری برای اعتراض می باشد. در ادامه این مقاله به وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور می پردازیم.

دادگاه تجدید نظر

دادگاه تجدید نظر در زمان رسیدگی به درخواست شما ، چنان چه دلایل شکایت را موجه نداند و رای صادر شده از دادگاه بدوی را صحیح بداند ، رای را تایید می کند و برای اجرای آن به دادگاه صادرکننده آن را ارجاع می دهد.

اگر متوجه نقص یا اشتباهی در فرآیند دادرسی شود ، برای رفع نواقص اقدامات لازم را انجام می دهد و دستورات مقتضی را صادر خواهد کرد.

در صورتی که با اصلاحات نواقص هم چنان رای صادره قابل پذیرش نباشد رای را نقض می کنند و به پرونده رسیدگی ماهوی می نمایند. در اصطلاح عام به نقض رای در دادگاه تجدیدنظر ، شکستن رای نیز گفته می شود.

اگر به دنبال وکیل حقوقی و وکیل کیفری هستید می توانید با مشاوران ما با شماره 09121304085 در تماس باشید .

وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور

رسیدگی در دیوان عالی کشور

 اعاده دادرسی یکی از روش های رسیدگی در دیوان عالی کشور می باشد که به عنوان عالی ترین مرجع قضائی کشور به دادگاه دیگر اجازه می دهد تا دیگر پرونده متقاضی مورد رسیدگی قرار گیرد.

پرونده بعد از وصول در دیوان عالی کشور توسط رئیس یا معاون وی به یکی از شعب ارجاع خواهد شد و پرونده ها به نوبت مورد رسیدگی قرار می گیرند.

رسیدگی بدون حضور طرفین صورت می گیرد مگر این که حضور آنان در این موارد لازم باشد. گزارش از پرونده و اوراق آن توسط عضو ممیزی قرائت می شود ، دادستان یا نماینده خود با حضور در شعبه به طور مستدل ، مستند و مکتوب نسبت به نقض یا ابرام رای فرجام خواسته اعلام نظر خواهد کرد.

در نهایت اعضا شعبه با توجه به پرونده ، گزارش و مطالب اظهار شده و با درج نظر دادستان کل کشور یا نماینده وی اقدام به اتخاذ تصمیم می نمایند.

در برخی مواردی که به موجب قانون رسیدگی خارج از نوبت مقرر شده باشد و یا جرایمی که باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی شده باشد به تشخیص رئیس دیوان عالی کشور رسیدگی خارج از نوبت ضرورت داشته باشد.

وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور

وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور

در تمام موارد ، حکم دادگاه دیوان عالی کشور به صورت حضوری صادر خواهد شد. اگر خوانده دعوی یا نماینده قانونی او و یا وکیل او در جلسات دادگاه حضور نداشته باشند و ابلاغیه برای زمان دادگاه به دست خوانده دعوی نرسد و یا اخطاریه برای او فرستاده نشده باشد در این صورت حکم به صورت غیابی صادر خواهد شد.

وکالت در دیوان عالی کشور نیازمند به وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور با مهارت و با تجربه فراوان و احاطه کامل به قواعد و تشریفات دادرسی داشته باشد و کسانی که نیازمند به خدمات حقوقی وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور می باشند بهتر است در انتخاب موسسه یا وکیل مورد نظرشان دقت بیش تری داشته باشند و ترجیحا از وکیل ماهر یا  قاضی بازنشسته دیوان عالی کشور استفاده نمایند.

وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور وکیلی می باشد که ضمن دارا بودن پروانه وکالت در حیطه مربوط به موضوع شما دارای تخصص و مهارت خاص باشد و با مطالعه دقیق اوراق پرونده و مدارک و مستندات شما وفق قوانین و مقررات اقدام به فرجام خواهی و پیگیری پرونده شما نماید.

در خصوص وکالت تضمینی وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور باید گفت که وکیل دستمزد خود را یا همان حق الوکاله را طبق نتیجه ی پرونده تعیین می کند ، یعنی چنان چه پرونده نتیجه ی مطلوبی داشته باشد وکیل دیوان عالی کشور مستحق این است که حق الوکاله را دریافت کند.

تنها فقط یک بار حق طرح شکایت در دیوان عالی کشور را دارید و در صورت رد دیگر حق شکایت مجدد را نخواهید داشت بنابراین نحوه طرح صحیح شکایت توسط یک وکیل حاذق بسیار قابل اهمیت می باشد و نباید از نظر دور نگه داشته شود.

لازم به ذکر می باشد که وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور قادر نمی باشد تا نتیجه را پیش بینی کند و به طور قطعی درباره آن نظر دهد ، به این دلیل که نتیجه نهایی پرونده را مراجع قضایی مشخص می کنند.

در این مقاله با وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور آشنا شدیم. شما برای مشاوره کیفری خود در هر زمینه ای می توانید به سایت معتبر ملی وکیل مراجعه کنید.

این سایت با دارا بودن انواع وکیل خصوصا وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور می تواند به شما در این زمینه مشاوره آنلاین و رایگان بدهد. این موسسه قبل از قبول وکالت به شما مشاوره رایگان می دهد و شما می توانید از طریق فضای مجازی با این موسسه در ارتباط باشید برای مشاوره در این زمینه می توانید با این شماره ها تماس حاصل نمائید.

09121304085 – 02122112230

 

 

برچسب ها: وکیل تغییر رای دیوان عالی کشور

پیام بگذارید

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
مشاوره سریع حقوقی و وام