رسیدگی به دعاوی قاچاق ارز و کالا با کمک وکیل قاچاق ارز و کالا

عبارت قاچاق به معنای رفتاری می باشد که تشریفات قانونی را نقض نماید در واقع به ورود و خروج غیر قانونی کالای محدود و ممنوع شده از مرز کشورها که از نظر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سایر قوانین مربوطه جرم محسوب شود قاچاق کالا و ارز گفته می شود که در قوانین مذکور برای عمل ارتکابی مرتبط با این موضوع مجازات تعیین شده است و اشخاصی که این جرم خواسته یا ناخواسته گریبانگیر شان شده است تنها با داشتن وکیل قاچاق ارز و کالا که در این زمینه متخصص باشد می توانند مشکلشان را حل نمایند .

آیا وکیل قاچاق ارز و کالا می تواند در تمام زمینه های مربوط به قاچاق ارز و کالا به متهم یا فرد مورد اتهام قرار گرفته مشاوره حقوقی ارائه دهد؟

وکیل قاچاق ارز و کالا در تمام زمینه های مربوط به دعاوی قاچاق کالا و ارز می تواند به شما مشاوره حقوقی ارائه دهد و با ذکر بهترین راهکارها، مشکل متهم یا فردی که مورد اتهام قرار گرفته را حل و فصل نماید وی در برخی شرایط با ترفندهای خاصی که به کار میبرد می تواند موکل خود را از چوبه دار نیز نجات دهد.
هر کشور دارای یک نقطه مرزی شناخته می شود که از آن نقطه به خوبی حفاظت و حراست می شود و هر کالای ممنوع یا ارزی که از مرز یک کشور به مرز دیگر وارد یا صادر شود طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجازات در پی خواهد داشت و با مرتکبین برخورد خواهد شد.

وکیل قاچاق ارز و کالا
میزان مجازات ورود و خروج هر یک از کالاهای ممنوعه متفاوت است و برای هرکدام، در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجازات مجزایی در نظر گرفته شده است بنابراین هر رفتاری که مخالف با قوانین مذکور باشد جرم محسوب می شود و فرد خاطی مجازات خواهد شد.
با توجه به مفاد قانونی مذکور، قاچاق ارز یا کالا در صورتی به وقوع می پیوندد که نقل و انتقال آنها مخالف با محدودیت های مرزی و قانونی کشور باشد و این محدودیت ها در قوانین هر کشور به نوبه خود متفاوت می باشد. مانند واردات و صادرات اجناس و کالاهای مجازی که عوارض گمرکی آنها پرداخت نشده باشد در حوزه قاچاق عوارض گمرکی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و طبق قانون امور گمرکی به آنها رسیدگی خواهد شد، در خصوص واردات و صادرات ارز یا کالاهای غیر مجاز و ممنوع مشکلات زیاد قانونی و حقوقی برای عوام رخ می دهد که تنها وکیل قاچاق ارز و کالا می تواند به این پرونده رسیدگی کند البته در امور گمرکی نیز از وکیل گمرکی کمک گرفته می شود فی الواقع به دلیل اینکه یک وکیل پایه یک دادگستری در پرونده های قاچاق ارز و کالا تجربه، مهارت و تبحر کافی کسب کرده است عنوان وکیل قاچاق ارز و کالا به او اطلاق می گردد شایان ذکر است رسیدگی به دعاوی قاچاق ارز و کالا با کمک وکیل قاچاق ارز و کالا در روند پرونده بسیار حائز اهمیت می باشد.
مطابق ماده 17 لایحه اصلاحی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بند خ ماده 2 و تبصره 2 ماده 7 قانون مذکور حذف شده است و یک ماده ی الحاقی با عنوان ماده 2 مکرر به قانون قاچاق ارز و کالا الحاق شده است.

وکیل قاچاق ارز و کالا
مفاد ماده 2 مکرر از دیدگاه وکیل قاچاق ارز و کالا به شرح زیر می باشد:

_ عدم بازگشت کالای اظهار شده به عنوان خروج موقت به کشور در مهلت تعیین شده در صورتی که آن کالا ممنوع شده باشد صادرات آن جرم می باشد.
_ اضافه نمودن کالای ممنوع به محموله های ترانزیتی و تعویض یا کاهش محموله های ترانزیتی و عبوری در داخل کشور
_ ورود کالاهایی که مشخصات آن به علت اغفال خریدار و مصرف کننده تغییر پیدا کرده است
_ کالاهای وارداتی که فاقد کد رهگیری و شناسه می باشند و به خرده فروشان عرضه می شود
_ اعمالی چون ورود، خروج و خرید و فروش ارز و حواله های ارزی بدون رعایت ضوابط و مقررات معین شده توسط دولت بدون اخذ مجوز از سوی بانک مرکزی ممنوع و عمل ارتکابی جرم محسوب می شود و فردی که این اعمال را انجام دهد مجازات خواهد شد.
مطابق ماده 7 قانون مزبور بانک مرکزی وظیفه دارد جهت پیشگیری از بروز جرائم و کنترل بازار مبادلات غیر مجاز ارز میزان قیمت و ارزش ارز داخل کشور را تعیین و اعلام نماید و مشخص کند که میزان نگهداری و مبادله ارز برای مسافران و رانندگان ترانزیتی چه مقدار می باشد، همچنین بانک مرکزی موظف است که جهت ارزیابی فعالیت های مالی صرافان سامانه اطلاعات مالی ایجاد کند و تمام اطلاعات و فعالیت های مالی صرافان را با مشخصات کامل در آن درج نماید.

برچسب ها: وکیل امور تجاری وکیل قاچاق وکیل قاچاق ارز و کالا

پیام بگذارید

به روزنامه ما بپیوندید!

خلاصه خبرهای ماهانه ما را با آخرین اخبار ، مقالات و منابع دریافت کنید

نگران نباشید ، ما اسپم ارسال نمی کنیم

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس کاملا رایگان