وکیل کیفری

مهمترین وکیل در کشور محسوب می شود او تمام کارها و آیین دادرسی کیفری را انجام می دهد. تمام هزینه او طبق تعرفه محاسبه می گردد. طبیعتا هزینه وکیل کیفری برای تقدیم شکایت که طبق تعرفه نیز می باشد، صرف ایاب و ذهاب، تمبر، سامانه و تمام کارهای اداری دادگاه است و باید طبق تعرفه از سوی موکل پرداخت گردد.
آیین دادرسی کیفری نیمی از کارهای دادگاه است، که در خصوص جرم و جنایت علیه بشریت و اموال مردم رسیدگی می کند، آیین دادرسی کیفری توسط وکیل کیفری با تکمیل پرونده و تقدیم شکایت به دادگاه شروع می شود، انصافا هزینه وکیل کیفری مناسب با کار ایشان است زیرا، مثلا در پرونده قتل که جان پر ارزش انسان مطرح است، از اهمیت ترین پرونده های کیفری محسوب می گردد، طبیعتا هزینه وکیل کیفری برای تقدیم شکایت که طبق تعرفه نیز می باشد، صرف ایاب و ذهاب، تمبر، سامانه و تمام کارهای اداری دادگاه است و باید طبق تعرفه از سوی موکل پرداخت گردد.

هزینه وکیل کیفری
بعد از اتمام پرونده کیفری و حصول پایانی رأی دادگاه مابقی هزینه وکیل کیفری پرداخت می شود.

وکیل کیفری در مورد قتل، ضرب و جرح ، سرقت ، ورود به عنف، قطع عضو، لواط، زنا، فساد فی الارض، محارب، جاسوسی و …. فعالیت دارد کاری بسیار حساس و مهم است و نیاز به علم، ذکاوت، تیزهوشی، رعایت وجدان، رعایت تقوا و مستند و مستدل و فن بیان قوی دارد، کار وکالت یک کار حرفه ای است، لذا برای به نتیجه رساندن پرونده باید به وکیل حرفه ای متوسل شد.

قتل

قتل یک کار بسیار زشت و ناپسند است و توسط خدای تبارک و تعالی یک جرم نابخشودنی محسوب می شود، خدای تبارک و تعالی فرموده است، هرکس انسانی را به قتل برساند، گناهش به اندازه کشتن کل مردمان دنیا محسوب می شود، لذا باید این حقیقت را قبول کنیم که، وقتی انسانی به قتل می رسد، خانواده مقتول داغدار می شوند، آنها به دنبال قاتل می گردند، اما قاتل فرار کرده است، اینجاست که به یک وکیل حرفه ای و کارآگاهی نیاز می باشد، که سرنخ قاتل را پیدا کند و به کمک دادگاه قاتل را پیدا کند.
در چنین شرایطی خانواده مقتول باید بخشی از هزینه وکیل کیفری را پرداخت نمایند، تا وکیل پرقدرت وارد عرصه مبارزه شود و جانی را به سزای خودش برساند.

ضرب و جرح

بعضی مواقع و بر اثر حالت استرس و عصبانیت و فقدان شعور، با یک بگو و مگوی ساده، یک دعوای فیزیکی آغاز می شود، اما پایان آن ضرب و جرح است، این ضرب و جرح گاهی با سلاح و اشیاء تیز انجام می شود و ممکن است نتیجه آن قطع عضو بدن شود و یا نقص عضو از بدن یا از دست دادن هوشیاری افراد باشد، در چنین شرایطی فردی که علیه او جنایت شده است، نیاز به وکیل کیفری دارد، تا دیه و خرج و مخارج پزشکی و خسارت های دیگر را بگیرد، کسی که می تواند این مبلغ را زنده کند، وکیل حقوقی  است، ضمن اینکه جانی را به حبس محکوم می کند، تمام دیه و خسارت را از او می گیرد و به موکل خود می رساند، در چنین شرایطی نیز قبل از تشکیل پرونده، درصدی از تعرفه وکالت باید توسط موکل به عنوان هزینه وکیل کیفری پرداخت گردد.

 

هزینه وکیل کیفری

سرقت

سرقت دو نوع است:
الف: سرقت اموال عمومی و جرم عمومی
ب: سرقت اموال خاص جرم عمومی یا سرقت اموال عمومی : جرم عمومی به جرمی گفته می شود که، علیه دو یا سه نفر، یا بیشتر انجام شده باشد، مثلا اگر یک دزد وارد دانشگاه بشود و کیف پنجاه نفر از دانشجویان را به سرقت ببرد، این نوع سرقت ، جرم عمومی محسوب می شود. در چنین شرایطی عموم باید هزینه وکیل کیفری را پرداخت نمایند، تا وکیل کیفری جرم عمومی او را به دادگاه ثابت کند و خسارت های عموم را از سارق گرفته او را وارد حبس نماید.

سرقت خاص: سرقت های فردی و خاص، همان سرقت اموال افراد است، مانند به سرقت بردن موتور یا زدن کیف و جیب بری است که، در چنین شرایطی فردی که علیه او سرقت انجام شده است، باید مقداری از تعرفه وکالت را به عنوان هزینه وکیل کیفری پرداخت نماید، در عوض وکیل کیفری سارق را به دادگاه معرفی کرده، علاوه بر جبران خسارت، حبس او را از دادگاه مطالبه نماید.

هزینه وکیل کیفری

ورود به عنف

ورود به عنف از جمله کارهای وکیل کیفری است، احترام خانه و خانواده در قانون بسیار اهمیت دارد، هیچ کس حق ندارد بدون اجازه وارد منزل دیگری شود، هرگاه کسی حریم شخصی دیگری را رعایت نکند و وارد حریم شخصی دیگری شود، مجرم بوده و باید محاکمه شود، ورود به عنف شش ماه حبس دارد که، در صورتی که کسی چنین اتفاقی بر او صورت گرفته باشد، می تواند از وکیل کیفری کمک بخواهد و با پرداخت هزینه وکیل کیفری فرد خاطی را با استفاده از دادگاه به حبس محکوم نماید.

موسسه و هزینه وکیل کیفری

شما می توانید با شماره تماسی که در سایت اعلام شده است، در خصوص هزینه وکیل کیفری از کارشناسان مشاوره بگیرید.

برچسب ها: وکیل کیفری

پیام بگذارید

به روزنامه ما بپیوندید!

خلاصه خبرهای ماهانه ما را با آخرین اخبار ، مقالات و منابع دریافت کنید

نگران نباشید ، ما اسپم ارسال نمی کنیم

ملی وکیل سایت مرجع در زمینه های دعوای حقوقی ، تنظیم لایحه ، 

تماس با ما

© تمامی حقوق برای این قالب محفوظ است.
تماس کاملا رایگان